ISTORIJA

Birštonas, kaip kurortas, nuo seno garsėja savo mineraliniais vandenimis, o savo vandenų išskirtinumu žinomas jau nuo 1382 metų.
Birštono vardas pirmą kartą paminėtas 1382 m. Kryžiuočių ordino žvalgų pranešimuose kaip „sodyba prie sūraus vandens" (Birstain arba Bristan). Juos XIX a. pradžioje slaptuose Karaliaučiaus archyvuose rado Lietuvos tyrinėtojas Teodoras Narbutas.
Dar XIX amžiaus viduryje mokslininkų atlikta cheminė šaltinių analizė patvirtino, kad vanduo tinka gydymui. 1846 metais Birštone sėkmingai gydoma pirmoji ligonė, kuriai nepadėjo kiti mineraliniai vandenys. Ši data laikoma oficialia kurorto įkūrimo data. Tačiau 1860 metais N.Krasnovskis pažymi, kad Birštono mineralinius vandenis žmonės lankė kur kas anksčiau, negu minėti 1846 m. Jis nurodo, jog atvykę pasigydyti į Birštoną, ligoniai apsistodavo pas vietinius gyventojus dūminėje pirkioje, į kurias vanduo būdavo atnešamas iš šaltinių ir gyventojai padėdavo paruošti vonias.1860 m. Birštono kurortas gauna balneoterapinio kurorto teises.
 
Galima teigti, kad Birštono kurortą išaugino du mineralinio vandens šaltiniai: „Vytautas" ir „Birutė".