VANDENS KILMĖ

Birštonas, kaip kurortas, nuo seno garsėja savo mineraliniais vandenimis, o savo vandenų išskirtinumu žinomas jau nuo 1382 metų.
  • "Birštono mineraliniai vandenys" ir Ko produkcija išgaunama valstybės saugomame 25 tūkst. ha ploto Nemuno kilpų regioniniame parke Birštone. Šioje teritorijoje draudžiama pramoninė ir kita ūkinė veikla, kuri gali pakenkti gamtos harmonijai.
  • Nemuno kilpų regioniniame parke stengiamasi išsaugoti nepaliestą gamtą ir visas jos dovanas.  Per milijonus metų susiformavę požeminiai vandenys vartotojus pasiekia tokie, kokius juos sukūrė gamta - tiesiai iš gręžinio.
  • Birštono mineralinio vandens telkinio mineralai patenka su sūrymu iš žemės gelmių, iš kristalinio pamato per tektoninius lūžius. Kristalinis pamatas Birštone prasideda maždaug nuo 700 m gylio ir jame plyšiuose ir lūžiuose yra susikaupęs stipriai mineralizuotas vanduo. Natūralūs mineraliniai vandenys „Vytautas“, „Birutė“ yra giliųjų sluoksnių stipriai mineralizuoto ir seklesniųjų sluoksnių mažai mineralizuoto vandens gamtinis mišinys.